BGŻ BNP Paribas oferuje 200 zł i darmowe konto

BGŻ BNP Paribas oferuje 200 zł i darmowe konto

Witam ponownie wszystkie osoby zainteresowane zarabianiem na bankowych promocjach 🙂 Szybko pojawiła się okazja do kolejnego wpisu na moim blogu. Nie mogłem bowiem pominąć nowej promocji dotyczącej rachunku z BGŻ BNP Paribas. Posiadacze darmowego Konta Optymalnego z tego banku, mogą otrzymać całkiem sporą premię. Postanowiłem zatem wziąć pod lupę regulamin promocji dotyczącej Konta Optymalnego i dokładnie wyjaśnić jej zasady.

Kto i dla kogo organizuje promocję?

Wbrew temu, co może myśleć wielu z Was, organizatorem opisywanej promocji „Konto Plus Premia” nie jest BGŻ BNP Paribas. Wspomniany bank ma status partnera promocji, podczas gdy rolę organizatora pełni spółka Ad Astra. Tak jak już wspomniałem, adresatami promocji „Konto Plus Premia” są osoby otwierające Konto Optymalne z BGŻ BNP Paribas.

Na czym polega promocja?

Opisywana promocja dotycząca Konta Optymalnego, ma na celu zwiększenie liczby osób otwierających wspomniany rachunek. Tacy nowi klienci BGŻ BNP Paribas mogą otrzymać premię o łącznej wartości 200 zł po spełnieniu dodatkowych warunków. Promocja „Konto Plus Premia” potrwa do 7 kwietnia 2019 roku, o ile wcześniej nie zostanie przekroczony limit zgłoszeń (1500). Warto się pośpieszyć i być jedną z 1500 osób biorących udział w promocji BGŻ BNP Paribas 🙂

Kto nie może brać udziału w promocji?

Najważniejsze ograniczenie dotyczące promocji „Konto Plus Premia”, wiąże się ze statusem nowego klienta. Premii od BGŻ BNP Paribas nie otrzymają osoby aktualnie posiadające konto osobiste w tym banku. Z opisywanej promocji wykluczeni są też klienci BGŻ BNP Paribas oraz Raiffeisen Polbanku, którzy posiadali konto osobiste prowadzone przez wspomniane instytucje w trakcie ostatnich 2 lat. Takie ograniczenie dotyczy również posiadania konta w formie współwłasności.

W ramach dodatkowych ograniczeń, BGŻ BNP Paribas wymaga, aby uczestnik promocji był pełnoletnim Polakiem z pełną zdolnością do czynności prawnych. Premii nie otrzymają osoby, które założyły Konto Optymalne dla celów związanych z prowadzeniem firmy lub działalnością zawodową.

Co trzeba zrobić żeby otrzymać premię?

Zasady promocji „Konto Plus Premia” nie są bardzo skomplikowane, ale organizator wymaga wykonania dość dużej liczby czynności. Zacznijmy od początku … W pierwszej kolejności trzeba przystąpić do promocji poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie BGŻ BNP Paribas. W ramach odpowiedzi na zgłoszenie, bank wyśle nam e-mail zawierający link potrzebny do złożenia wniosku o otwarcie Konta Optymalnego wraz z kartą debetową. Taki wniosek trzeba złożyć najpóźniej 7 kwietnia 2019 roku, podając identyczne dane jak podczas przystępowania do promocji. Organizator oczekuje, że uczestnik promocji za pośrednictwem kuriera podpisze umowę promocyjnego konta najpóźniej 22 kwietnia 2019 r. i będzie posiadał ten rachunek przynajmniej do dnia przekazania każdej z nagród.

Co ważne, organizator promocji podzielił premię na trzy części (50 zł, 50 zł oraz 100 zł). Nie można uzyskać drugiej oraz trzeciej części premii bez wcześniejszego spełnienia warunków dotyczących poprzednich nagród. Pierwsze 50 zł otrzymają osoby, które po założeniu Konta Optymalnego, najpóźniej 30 kwietnia 2019 r. aktywowały aplikację mobilną GOmobile.

Druga nagroda (kolejne 50 zł) jest przyznawana jeśli klient BGŻ BNP Paribas:

  • spełnił warunki potrzebne do otrzymania pierwszej nagrody (50 zł)
  • w maju 2019 r. otrzymał na Konto Optymalne wpływy o łącznej wartości przynajmniej 1000 zł (uwaga: do tego limitu nie są wliczane wpłaty od uczestnika promocji)
  • wykonał w maju 2019 r. transakcje bezgotówkowe o wartości przynajmniej 300 zł miesięcznie

Na trzecią nagrodę w ramach promocji „Konto Plus Premia” mogą liczyć osoby, które:

  • spełniły warunki do otrzymania dwóch poprzednich części premii (2 x 50 zł)
  • zarówno w czerwcu jak i lipcu 2019 r. otrzymają na Konto Optymalne wpływy o łącznej wartości przynajmniej 1000 zł (uwaga: do tego limitu nie są wliczane wpłaty od uczestnika promocji)
  • w czerwcu oraz w lipcu 2019 r. zrealizują transakcje bezgotówkowe o wartości przynajmniej 300 zł miesięcznie

Po spełnieniu warunków otrzymania nagrody, bank wyśle uczestnikowi promocji odpowiednią wiadomość e-mail.

Kiedy bank wypłaci premię?

Pierwsza z wiadomości informujących o przyznaniu nagrody (50 zł lub 50 zł + 50 zł), powinna zostać wysłana do 19 czerwca 2019 r. We wspomnianym e-mailu, klient banku znajdzie link potrzebny do zalogowania się na stronie organizatora promocji oraz jednorazowe hasło. Po przejściu do bezpiecznej strony organizatora, trzeba tam wpisać numer promocyjnego konta w BGŻ BNP Paribas. Dzięki temu, organizator promocji (nie będący bankiem) dowie się, gdzie trzeba wpłacić nagrodę. Co ważne, uczestnik promocji powinien podać numer swojego konta najpóźniej 25 czerwca 2019 r.

Informacja o ewentualnym przyznaniu trzeciej części nagrody (100 zł), trafi na e-mail klienta banku najpóźniej 19 sierpnia 2019 r. Każda nagroda zostanie wypłacona do końca miesiąca, w którym posiadacz konta został poinformowany o spełnieniu warunków promocji. Dobrą wiadomością jest brak opodatkowania nagród wypłacanych przez organizatora promocji.

Czy w promocji są jakieś dodatkowe „haczyki”?

Tak jak zwykle, zadałem sobie sporo trudu i przeczytałem cały regulamin opisywanej promocji. Wśród gąszczu drobnych literek, nie znalazłem jednak żadnych „haczyków” 🙂 Organizator promocji zastrzegł, że jedna osoba może otrzymać jedną nagrodę (niezależnie od liczby założonych kont), ale takie ograniczenie obecnie stanowi standard.

Czy warto wziąć udział w promocji BGŻ BNP Paribas?

Do tej pory, sporo pisałem o szczegółowych zasadach promocji i warunkach otrzymania premii (do 200 zł). Teraz chciałbym zwrócić Waszą uwagę na fakt, że Konto Optymalne nawet bez promocji jest bardzo ciekawym rachunkiem. To jeden z ostatnich przykładów konta osobistego, którego posiadacz bez dodatkowych warunków jest zwolniony z miesięcznych opłat. Warto również wspomnieć o bardzo dobrej bankowości mobilnej GOmobile i darmowych wypłatach z wielu krajowych oraz zagranicznych bankomatów.

Zachęcam Was do zastanowienia się nad Kontem Optymalnym i śledzenia mojego bloga. Już niebawem pojawią się tutaj ciekawe wiadomości i porady finansowe 🙂