Konta osobiste: które banki dbają o młodych?

Witajcie ponownie 🙂 Mój dzisiejszy wpis będzie nieco inny od poprzednich, ponieważ nie dotyczy konkretnej promocji bankowej. Oprócz opisów promocji, postanowiłem również zamieszczać różnego rodzaju porady i analizy finansowe. Dziś zajmę się tematem, który od dawna gości na moim blogu. Mowa o rachunkach oszczędnościowo – rozliczeniowych (ROR-ach/kontach osobistych). Mianowicie postanowiłem sprawdzić, które banki przewidują lepsze warunki prowadzenia kont osobistych dla młodych klientów. Chodzi zarówno o premie, jak i różnego rodzaju rabaty dotyczące wysokości opłat. Wybrałem te konta, które można łatwo założyć przez Internet. Sprawdźmy zatem, jakie banki w temacie kont szczególnie dbają o młodych klientów.

Konto Proste Zasady dla młodych jest w 100% darmowe

Nasz przegląd „kontowych” ofert dla młodych klientów banku zaczniemy od Getina. Ten popularny bank obecnie posiada w ofercie jeden mocno promowany ROR pod nazwą Konto Proste Zasady. Jeszcze niedawno oferowane było również Konto Proste Zasady dla Młodych. Ten młodzieżowy wariant ROR-u zniknął już z rynku. Na całe szczęście nie zmieniły się preferencyjne warunki, które Getin oferuje młodym klientom.

W przypadku standardowego Konta Proste Zasady, zerowa opłata za prowadzenie rachunku obowiązuje, jeżeli klient wykonał przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu (przy pomocy karty debetowej lub aplikacji mobilnej BLIK). W przeciwnym razie, standardowe Konto Proste Zasady będzie kosztować 8 zł miesięcznie. Taka reguła nie dotyczy jednak osób w wieku poniżej 26 lat. Dla młodych klientów, Konto Proste Zasady jest bowiem zupełnie darmowe. Osoba w wieku poniżej 26 lat, nie zapłaci za prowadzenie opisywanego rachunku nawet jeśli w danym miesiącu nie wykonała żadnej transakcji bezgotówkowej (kartą debetową lub BLIK-iem). Postanowiłem podkreślić ten fakt, ponieważ Getin Bank niezbyt chwali się lepszymi zasadami prowadzenia konta dla młodych osób 🙂

Co ważne, pozostałe warunki Konta Proste Zasady dla osoby w wieku poniżej 26 lat są takie same, jak w przypadku standardowej oferty. To oznacza, że młody posiadacz Konta Proste Zasady nie zapłaci za:

  • wydanie i comiesięczną obsługę karty debetowej
  • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • wpłaty środków we wpłatomatach Getin Banku
  • standardowe przelewy przez bankowość internetową i mobilną

Podsumowując: Konto Proste Zasady dla młodych klientów to typowy rachunek „za 0 zł”. Takich kont na polskim rynku pozostało już bardzo niewiele.

Okazuje się, że Getin Bank ma dla młodych klientów jeszcze jedną niespodziankę. W zasadzie chodzi nawet o dwie niespodzianki będące promocjami 🙂 Młody klient Getin Banku może otrzymać:

  • podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (3,50% przez rok dla środków do 10 000 zł) jeśli będzie miał wpływ na Konto Proste Zasady wynoszący min. 1000 zł miesięcznie
  • premię za skuteczne polecanie Konta Proste Zasady wynoszącą nawet 500 zł

Dokładniejszy opis promocji z Getin Banku znajdziecie na zaprzyjaźnionym blogu, który serdecznie Wam polecam: LINK

Santander też ma promocję i zniżki dla młodych klientów

O młodych klientów dzielnie walczy również Santander Bank Polska (dawny BZ WBK). Być może pamiętacie, że niedawno pisałem o promocyjnym Koncie Jakie Chcę oferowanym przez ten bank. Warto wiedzieć, że wspomniane konto oprócz promocji zapewniającej wypłatę premii (do 200 zł), cechuje się również pewnymi zniżkami dla młodych posiadaczy. Użytkownik Konta Jakie Chcę w wieku do 26 lat, może liczyć na następujące preferencje:

  • darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (starszych klientów Santander Banku Polska takie zwolnienie z opłat kosztuje 7 zł miesięcznie)
  • możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów za granicą i czasowego „podpięcia” konta walutowego (EUR/USD/GBP) pod swoją standardową kartę debetową za 0 zł (w przypadku osób powyżej 26 roku życia, identyczna usługa wiąże się z opłatą wynoszącą 9 zł miesięcznie)
  • zniżki dotyczące niektórych opłat pobieranych przez bank (np. 5 zł zamiast 10 zł za przelew zewnętrzny i wypłatę gotówkową w placówce Santander Banku Polska)

Jeżeli natomiast chodzi o promocję z premią 200 zł, która trwa do 30 kwietnia 2019 roku, to chciałbym przypomnieć, że jest ona dostępna również dla młodych klientów Santander Banku Polska (wiek min. 18 lat).

Dokładniejszy opis wspomnianej promocji znajdziecie na moim blogu: LINK

PKO BP wypłaci premię tylko swoim młodym klientom …

W temacie kont dla młodych, nie mogę pominąć również promocyjnej oferty PKO BP, którą opisywałem niedawno na moim blogu. Przypomnę pokrótce, że największy polski bank oferuje premię wynoszącą 150 zł (jako bon elektroniczny na zakupy w sklepach 4F). Taką nagrodę mogą otrzymać posiadacze PKO Konta dla Młodych, czyli rachunku dostępnego dla osób w wieku 18 lat – 26 lat. „Zgarnięcie” nagrody od PKO BP jest bardzo łatwe. Poza otwarciem konta (jako nowy klient), trzeba wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową do 5 kwietnia 2019 r. (przy pomocy karty debetowej lub aplikacji BLIK).

Osoby zainteresowane promocją PKO BP, powinny się pośpieszyć, ponieważ trwa ona tylko do 31 marca 2019 r. (z możliwością dalszego przedłużenia).

Dokładniejszy opis wspomnianej promocji znajdziecie na moim blogu: LINK

Internautom zainteresowanym PKO Kontem dla Młodych chciałbym przypomnieć, że ten rachunek jest bezwarunkowo darmowy (0 zł miesięcznie za prowadzenie) i zapewnia darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych oraz zagranicznych.

Mam nadzieję, że przynajmniej jedna z powyższych ofert przypadnie Wam do gustu. Już niebawem zaprezentuje inne ciekawe informacje 🙂