Millennium łatwo zapłaci nam 200 zł

Millennium łatwo zapłaci nam 200 zł

Witam Was ponownie tematem, którego już od dość dawna nie było na moim blogu 🙂 Chodzi o kolejną bankową promocję dającą możliwość łatwego zarobienia pieniędzy. Już jakiś czas temu, Millennium Bank proponował premię 200 zł dla posiadaczy Konta 360°. Od niedawna klienci Millennium znów maja możliwość łatwego otrzymania 200 zł. Postanowiłem wytłumaczyć, jakie dokładnie są warunki wypłaty takiej premii. Nowa promocja Millennium na szczęście jest pozbawiona „haczyków”. Mimo tego warto przeanalizować jej warunki przed założeniem promocyjnego Konta 360°. Po przeczytaniu mojego opisu promocji, na pewno nic Was nie zaskoczy 🙂

Kto i dla kogo organizuje promocję?

Opisywana promocja nosi nazwę „200 zł z Kontem 360°” i jest organizowana przez Millennium Bank. Jej uczestnicy muszą złożyć wniosek o promocyjne konto oraz „debetówkę” do 27 maja 2019 r. Umowę takiego konta z kartą trzeba zawrzeć do końca maja 2019 r. Warto zdawać sobie sprawę, że sama promocja trwa znacznie dłużej (do 20 września 2019 r.).

Na czym polega promocja?

Promocja „200 zł z Kontem 360°” przeznaczona dla posiadaczy Konta 360° lub Konta 360° Student, polega na wypłacie premii wynoszącej 200 zł po spełnieniu dodatkowych warunków wymienionych w regulaminie. Jeden uczestnik promocji może otrzymać jedną premię. 

Kto nie może brać udziału w promocji?

Podobnie jak w przypadku innych promocji, na nagrodę nie mogą liczyć osoby w wieku poniżej 18 lat lub nie posiadające pełnej zdolności do czynności prawnych. Millennium Bank wyłączył z uczestnictwa w promocji również inne osoby. Mowa o wnioskodawcach, którzy na dzień rozpoczęcia promocji (15 kwiecień 2019 r.) posiadali jakikolwiek produkt ze wspomnianego banku lub byli stroną umowy z Millennium. W promocji „200 zł z Kontem 360°” nie wezmą udziału również osoby, które wcześniej otworzyły taki rachunek w ramach jednej z akcji promocyjnych.

Nagrody od Millennium Banku nie otrzymają też osoby będące w dniu 15 kwietnia 2019 r. poręczycielem kredytu z tego banku. Regulamin promocji wyklucza także współposiadaczy konta z Millennium i osoby będące przedstawicielami ustawowymi, opiekunami, pełnomocnikami lub kuratorami dla posiadacza takiego rachunku. Warto również wiedzieć, że nowa promocja nie jest przeznaczona dla tych osób, które na dzień 15 kwiecień 2019 r. były zarejestrowane jako wnioskodawcy w ramach innego produktu z Millennium Banku. Przetwarzanie wniosku o taki produkt (np. kredyt hipoteczny) w czasie trwania promocji „200 zł z Kontem 360°” także z niej wyklucza. Ostatnią grupą osób nie biorących udziału w nowej promocji Millennium Bank są pracownicy wspomnianej instytucji.

Co trzeba zrobić żeby otrzymać premię?

Tak jak już pisałem, Millennium Bank nie stawia wygórowanych wymagań przed osobami zamierzającymi zdobyć 200 zł premii. Takie osoby powinny wykonać następujące czynności:

  • złożyć wniosek o konto Konto 360° lub Konto 360° Student najpóźniej 27 maja 2019 r.
  • do końca maja 2019 r. zawrzeć umowę promocyjnego konta razem z kartą debetową
  • wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celach marketingowych
  • najpóźniej 31 maja 2019 r. aktywować aplikację mobilną
  • w każdym z kolejnych miesięcy kalendarzowych (czerwiec, lipiec oraz sierpień 2019 r.) zapewnić łączny wpływ na promocyjne konto wynoszący min. 1000 zł miesięcznie
  • wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową miesięcznie (kartą debetową lub BLIK-iem) w czerwcu, lipcu oraz sierpniu 2019 r.

Warunku dotyczącego wpływów na rachunek w czerwcu, lipcu i sierpniu br. nie można spełnić poprzez wpłaty ze swojego innego konta w Millennium Banku. Podobna restrykcja nie dotyczy jednak przelewów z konta uczestnika promocji prowadzonego przez inny bank.

Kiedy bank wypłaci premię?

Wedle regulaminu promocji „200 zł z Kontem 360°”, wypłata nieopodatkowanej nagrody nastąpi najpóźniej 20 września 2019 r. Bank odmówi przelania premii, jeżeli do czasu jej wypłaty klient odwoła zgody marketingowe lub zrezygnuje z promocyjnego konta. Premia od Millennium (200 zł) na szczęście nie zostanie pomniejszona o podatek PIT.

Czy w promocji są jakieś dodatkowe „haczyki”?

Jak zwykle zadałem sobie nieco trudu i przeczytałem cały regulamin promocji 🙂 Nie widzę w nim żadnych zasad lub ograniczeń, które można by nazwać „haczykami”. Zasadę „jedna premia dla jednej osoby” trudno traktować jako podstęp ze strony banku. Takie rozwiązanie jest stosowane w praktycznie wszystkich promocjach dotyczących kont osobistych. 

Czy warto wziąć udział w promocji Millennium?

Wydaje mi się, że promocja Millennium Banku jest jedną z najciekawszych akcji, jakie zostały rozpoczęte ostatnio. Warto zwrócić uwagę, że jej zasady nie są szczególnie skomplikowane. W pakiecie otrzymujemy konto osobiste, które jest jednym z najlepszych na rynku. Trzeba nadmienić, że posiadacze Konta 360° (w wieku ponad 26 lat) otrzymujący na swój rachunek min. 1000 zł miesięcznie i wykonujący przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu, nie muszą ponosić comiesięcznych kosztów utrzymania takiego ROR-u oraz karty i dodatkowo posiadają zwolnienie z opłat za obsługę wszystkich bankomatów. Opłata za prowadzenie studenckiego Konta 360° (dla klienta w wieku 18 lat – 26 lat) jest bezwarunkowo zerowa. Właściciel tego ROR-u po wykonaniu przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie (karta lub BLIK-iem), nie zapłaci za obsługę karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Konto 360° na pewno jest jedną z lepszych propozycji na krajowym rynku. Właśnie dlatego zachęcam do zastanowienia się nad tym ROR-em (nie tylko w kontekście promocji). Dobrym pomysłem wydaje się także polubienie mojego profilu na Facebooku 🙂